Vyberte stránku

O společnosti

Společnost GEOTRONICS Praha, s.r.o. vznikla na podzim roku 1995 a od svého počátku až do současnosti se zabývá prodejem, podporou a servisem značkových přístrojů a technologií pro určování polohy s důrazem na vysokou odbornost a profesionalitu poskytovaných služeb.

Rozsah nabízených řešení a poskytovaných služeb pro naše zákazníky zahrnuje především:

Již při svém vzniku v roce 1995 jsme uzavřeli smlouvu s předním světovým výrobcem geodetických přístrojů – společností Geotronics AB o distribuci přístrojů Geodimeter na českém trhu. Od roku 1996 poskytujeme pro tyto přístroje i servisní služby.

V roce 1999 v souvislosti se spojením společností Geotronics AB s Carl Zeiss Jena Geodetic Systems do společnosti Spectra Precision AB jsme rozšířili naši nabídku i o přístroje značky Zeiss.

Důležitým milníkem ve vývoji naší společnosti byla akvizice společnosti Spectra Precision AB společností Trimble Navigation Ltd. v roce 2000. Na základě zhodnocení dosavadní obchodní spolupráce byla naše společnost vybrána jako autorizovaný distributor nejvýznamnějšího světového výrobce Trimble pro oblasti GIS (2001), geodézie a stavebních přístrojů (2003). Distribuční smlouva byla v roce 2005 rozšířena i o geodetické přístroje značky Nikon a o produkty z oblasti nivelačních systémů pro stavební stroje.

Vynikající obchodní výsledky byly několikrát oceněny i společností Trimble. Naší společnosti byly uděleny ceny Performance Excellence Award – Survey (2003) a Outstanding Sales Growth Award – Mapping & GIS (2007).

V roce 2009 byla vybudována jako společná investice se společností Trimble síť permanentních stanic GNSS, která pod názvem Trimble VRS Now Czech poskytuje službu síťových korekcí na celém území České republiky.