Vyberte stránku

HOVERMAP – OCENĚNÁ ŘADA SLAM SKENERŮ

RYCHLÉ, PŘESNÉ, DETAILNÍ MOBILNÍ MAPOVÁNÍ

Hovermap využívá nejnovější technologie pro LiDAR. Díky dosahu 300 metrů a rychlosti skenování až milion bodů za vteřinu Hovermap vytvoří detailní a přesná data velkých oblastí – budete tak mít více času na svůj projekt.

AUTONOMNÍ MAPOVÁNÍ S LIDAREM

NAVRŽEN PRO NÁROČNÉ MISE

 

Všechny produkty Hovermaps z řady ST byly navrženy tak, aby byly odolné a lehké přístroje se stupněm krytí IP65, se kterými můžete bez obav vyrazit i do náročnějších podmínek. Oceněné řešení Wildcat SLAM a autonomní algoritmy Emesent zajišťují bezpečnost dronu a vybavení i v prostředí, kde dochází k potížím s GPS.

Emesent Aura, integrovaný software pro zpracování a vizualizaci dat, a funkce Automatické georeferencování dále zvyšují přesnost mračen bodů z Hovermap a usnadňují mapování se SLAM technologiemi.

PROČ VYBRAT HOVERMAP

VÝJIMEČNÁ RYCHLOST

Dosah LiDARu až 300 metrů a trojitý odraz s rychlostí měření více než milion bodů za sekundu Vám umožňují vytvořit detailní, přesná data pro velké oblasti v kratším čase – a tím výrazně zvyšují efektivitu.

GEODETICKÁ PŘESNOST

Oceněné řešení Wildcat SLAM, Automatické georeferencování a vyšší rozlišení LiDARu znamenají čistější mračno bodů se subcentimetrovou přesností a díky tomu možnost přesnějšího měření a lepší analýzy.

JEDINEČNĚ UNIVERZÁLNÍ

Systém zapojení a mechanismus pro rychlé upevnění umožňují jednoduše přepínat mezi jednotlivými módy. Použijte Hovermap jako ruční skener; připnutý k dronu, na vozidle nebo na výtyčce; spuštěný v kleci; nebo připevněný na batohu pro jednoduché skenování všude, kde budete potřebovat. Díky kompaktnímu lehkému designu je snadné jej přenášet a doba letu je delší.

NEUVĚŘITELNÝ DETAIL

Vytvořte bezchybná, hustá a kvalitní mračna bodů celého komplexního objektu a zachyťte každý detail. Přidejte realistický dojem díky Obarvení.

AUTONOMIE PRO JAKÉKOLI SKENOVÁNÍ

Módy autonomie Hovermap Vám nabízejí možnosti pro co nejlepší zaměření objektu a prostředí a zároveň Vám poskytují jistotu, že jste během své mise změřily všechno to, co potřebujete. Ve všech módech Hovermap streamuje mračno bodů do aplikace Hovermap a pokud se nacházíte v dosahu komunikace, tak máte živý náhled Vašich dat.

AUTONOMNÍ MÓD

Autonomní mód umožňuje let mimo zorné pole pilota. Let probíhá přes předem nadefinované body a přitom je prováděn řízený průzkum. Jednoduše klikněte do mapy a nadefinujte body a Hovermap se postará o zbytek, navede dron na body, provede mapování plochy a udrží sebe i dron dál od překážek.

MÓD AUTOPILOT

Autopilot funguje s využitím všesměrového protisrážkového systému, schopnosti letu v zorném poli bez GPS a kontroly stability. Díky tomu můžete s jistotou provádět náročné inspekce blízko objektu pro co největší detail. Systém se chová jako ochranná bublina Vašeho dronu a zachovává tak dron a vybavení v bezpečí.

Tento mód je dostupný v předplatném Plus.

MÓD MAPOVÁNÍ

Mód Mapování nabízí možnost rychlého, přesného mobilního skenování s vysokým rozlišením v místech, kde není potřeba autonomního režimu. Díky systému rychlého přepnutí můžete Hovermap snadno přesunout z dronu na batoh, do vozidla, do ochranné klece pro SLAM skenování nebo použít jako ruční zařízení.

NOVÁ GENERACE MĚŘENÍ 3D DAT

ROBUSTNÍ S AUTONOMNÍM REŽIMEM

 

Autonomní módy byly navrženy pro příjemnější ovládání a k dispozici jsou tak funkce jako autopilot s všesměrovým předcházením kolize nebo možnost letu mimo zorné pole pilota.

MOŽNOSTI POUŽITÍ BUDOU VŽDY SEDĚT VAŠIM POŽADAVKŮM

 

Hovermap je všestranný přístroj, který umožňuje měřit i v dříve nepřístupných místech, jak ze vzduchu, tak ze země. Díky jednoduchému systému připnutí můžete snadno přendat Hovermap z dronu na batoh, do vozidla, na robota nebo použít jako ruční zařízení.

ŽIVĚ STREAMOVANÁ MRAČNA BODŮ

 

Hovermap streamuje mračno bodů do aplikace Hovermap a díky tomu si tak můžete živě prohlédnout svá data tak, jak jsou postupně naměřena.

NAVRŽEN PRO ROZŠÍŘENÍ FLOTILY

 

Příslušenství je kompatibilní jak pro Hovermap ST, tak ST-X. Pokud tedy budete chtít upgradovat svou flotilu Hovermap, můžete používat stejné příslušenství pro oba systémy Hovermap.

PROPOJENÍ S DRONY

Bezproblémové propojení skenerů Hovermap s dronem umožňuje využít ověřenou autonomii Hovermap a létat tak mimo zorné pole a dosah komunikace.

DRONY DJI

 

Hovermap je možné propojit s DJI M300 a DJI M210v1 a tím rozšířit možnosti dronu, který bude mít k dispozici protisrážkový systém a možnost let bez GPS. Toto propojení je ideální pro uživatele vyžadující perfektní data v problematických podmínkách, kde je nutný let mimo zorné pole pilota.

HOVERMAP-ZOE

 

Hovermap – Zoe je výkonná kombinace Hovermap s robustním dronem evropské výroby Zoe. Hovermap – Zoe je ideální nástroj pro mapování a inspekci komplexních konstrukcí, včetně administrativních objektů, mostů, komunikačních stožárů, budov a dalších.

HOVERMAP SPECIFIKACE

Dosah LiDARu 0.40 až 100 m
Přesnost mapování

± 20 mm v obecných podmínkách

± 15 mm v běžných vnitřních a podzemních prostorách

± 5 mm schopnost detekce izolovaných změn

Kanály LiDARu 16
Rychlost skenování

Mód Jeden odraz: až 300 000 bodů/s

Mód Dvojitý odraz: až 600 000 bodů/s

Úložiště 512 Gigabytů – přibližně 8 hodin skenování
Hmostnost 1,6 kg

 

Dosah LiDARu 0.50 až 300 m
Přesnost mapování

± 15 mm v obecných podmínkách

± 10 mm v běžných vnitřních a podzemních prostorách

± 5 mm schopnost detekce izolovaných změn

Kanály LiDARu 32
Rychlost skenování

Mód Jeden odraz: až 640 000 bodů/s

Mód Několik odrazů (3 odrazy): až 1 920 000 bodů/s

Úložiště 512 Gigabytů – přibližně 4 hodin skenování
Hmostnost 1,57 kg

 

Dosah LiDARu Prodloužený dosah umožňuje rychlejší naměření dat a snížení doby mapování rozsáhlých oblastí.
Přesnost mapování

ST-X dosahuje výrazného zlepšení, co se přesnosti bodů týče – vytváří tak  mapy s přesněji určenými objekty.

Kanály LiDARu Dva laserové senzory vytvoří hustší data při kratší době skenování.
Rychlost skenování

Mód trojitého odrazu umožňuje detekovanému paprsku překonat několik  vrstev, a odhalit tak skryté detaily za vegetací nebo pod korunami         stromů.

Hmostnost Snížená hmotnost usnadňuje používání.

 

Chcete si data prohlédnout? Zde můžete:

https://cloud.pix4d.com/dataset/1670043/model?shareToken=369fd9e5-836f-409f-b42b-bb05a5ed9e23

Náročnost projektu:

Sběr dat – 12 minut

Autonomní práce počítače  – 20 minut

Chcete si data prohlédnout ve svém softwaru? Neváhejte nás kontaktovat.

Váš dotaz k tomuto produktu

reCAPTCHA is required.