Vyberte stránku

AURA

SOFTWARE PRO ZPRACOVÁNÍ & VIZUALIZACI EMESENT HOVERMAP

Software Emesent Aura umožňuje zpracování a vizualizaci naskenovaných dat v jedné intuitivní platformě a zefektivňuje proces uživatelů Hovermap při zpracovávání, zobrazení a analýze mračen bodů pro rychlejší výstupy a jejich využití.

V nejnovější verzi jsou k dispozici nové funkce filtry SOR, vylepšené rozhraní pro zpracování, lepší detekce terčů GCP, zobrazení měření a popisků a podpora georeferencovaných obarvených mračen.

Aura software je možné pořídit v balíčku se všemi systémy Hovermap.

JEDNODUCHÉ ZPRACOVÁNÍ DAT A VIZUALIZACE

JEDNODUŠŠÍ ZPRACOVÁNÍ DAT 3D LASEROVÉHO SKENOVÁNÍ OD ZAMĚŘENÍ AŽ PO ZOBRAZENÍ

 

Mapování na základě SLAM je vždy velmi rychlé, jednoduché a mračna bodů jsou hustá a bez děr. Vzhledem k rostoucí velikosti mračen bodů se jejich zpracování, zobrazení a analýza stává stále náročnější.

Emesent Aura řeší tento problém, neboť představují platformu, kterou je možné použít pro kompletní zpracování dat z Hovermap.

PROČ POUŽÍVAT AURA

EFEKTIVNÍ ZPRACOVÁNÍ V JEDNÉ APLIKACI

Neztrácejte čas přepínáním mezi několika aplikacemi, abyste zpracovali svá data a poté si je zobrazili. Aura spojuje vše do jedné platformy, ze které můžete vše exportovat do celé řady používaných formátů a balíčků CAD.

VÝKONNÉ ZPRACOVÁNÍ

Emesent Aura Vám usnadňuje práci s velkými soubory dat, neboť budete moci zpracovat jakýkoliv soubor bez ohledu na jeho velikost. Vyhnete se tak jakémukoliv rozdělování a spojování obrovských souborů, velmi hustých mračen bod nebo komplexních 3D konstrukcí. Projekty je možné vložit do fronty na zpracování a už se nemusíte o nic starat. Uživatelské profily zase redukují neustálé nastavování parametrů pro zpracování.

RYCHLÉ A PŘESNÉ VÝSLEDKY

Vyčistěte své mračno stisknutím tlačítka SOR (Statistical Outlier Removal) a DBD (Decimate by Distance). Využijte automatické georeferencování, abyste měli jistotu, že Vaše mračno bodů je umístěno správně (volitelné), a navíc si vytvořte přehledný protokol přesnosti. Jednoduše exportujte náhledy mračen s vysokým rozlišením, které můžete mít k dispozici pro Vaše zákazníky.

ZÍSKEJTE VÍCE ČASU NA SVŮJ PROJEKT

Zpracujte, zobrazte si, vyčistěte a upravte mračna bodů z Hovermap v jedné efektivní aplikaci. Proveďte měření v mračnu a jednoduše manipulujte s mračnem díky řadě 3D nástrojů. Automatizujte procesy, které jste dříve dělali manuálně – vyhnete se tak zbytečným chybám a zlepšíte své analýzy dat.

NOVINKY A INOVACE

KOLORIZACE PODLE SKUTEČNÉ BARVY

 

Zobrazte mračna bodů  v reálné barvě a zajistěte si tak snadnější a pohodlnější orientaci v objektu.

URYCHLENÉ ČÍŠTĚNÍ DAT

 

Jednoduše odstraňte odlehlé body a šum v hustých mračnech bodů a tím vylepšete kvalitu svých dat použitím filtru podle vzdálenosti (DBD) a filtru statistických odchylek (SOR).

INTUITIVNÍ ROZHRANÍ

 

Aura disponuje intuitivním ovládáním a funkcemi, díky nimž se budete v softwaru snadno orientovat a všichni uživatelé zvládnou bez obtíží zpracovat data, zobrazit si výsledky, provést analýzy a exportovat potřebné výstupy. Jednoduše spojujte mračna bodů, přidávejte skeny a ukládejte soubory v různých formátech.

SPOLEHLIVÉ A KVALITNÍ ZPRACOVÁNÍ

 

Zpracování využívá nejnovější špičkové SLAM algoritmy a konvertuje data do detailních, přesných mračen bodů s funkcemi pro zlepšení přesnost dat.

UKLÁDEJTE A EXPORTUJTE SVÁ MRAČNA BODŮ V JEDNOTLIVÝCH FÁZÍCH

Pracujte se svými mračny bodů flexibilně. Jednoduše ukládejte data tak, jak potřebujete, vytvářejte kopie, měňte formáty souborů nebo spojte několik mračen do jednoho souboru.

 

OBARVENÍ MRAČEN BODŮ

 

Odhalte skryté detaily a zlepšete vizualizaci a analýzu mračen bodů aplikováním přednastavených filtrů obarvení na základě atributů jako je intenzita, vzdálenost při skenování, čas nebo nadmořská výška.

INTEGROVANÉ ZPRACOVÁNÍ A VIZUALIZACE

OPTIMALIZOVANÉ ZOBRAZENÍ HUSTÝCH DAT ZE SYSTÉMŮ HOVERMAP

Aura vyniká zobrazením hustých a detailních mračen bodů vytvořených systémy Hovermap, i u extrémně velkých dat s miliardou bodů. Použitý algoritmus Multi-Frame Rendering, který byl vyvinut v Emesentu, umožňuje rychlé zobrazení neuvěřitelného detailu při prohlížení mračna bodů.

ZOBRAZTE SI KAŽDÝ DETAIL – I U KOMPLEXNÍCH KONSTRUKCÍ

Multi-Frame Rendering efektivně vizualizuje Vaše mračno bodů s nejvyšším možným detailem, bez ohledu na hustotu mračna bodů nebo komplexnosti naskenovaného objektu.

SPOLEHLIVÉ A KVALITNÍ ZPRACOVÁNÍ

Software Aura stojí na špičkovém SLAM algoritmu od Emesent a díky tomu Vám nabízí mnohem větší detail a přesnost pro Vaše data, která přetavíte v perfektní výsledky i u náročných projektů.

 

ZPRACUJTE, ZOBRAZTE SI A ANALYZUJTE ZÁROVEŇ

V softwaru Aura můžete přepínat mezi několika mračny bodů a tak můžete pracovat na několika skenech najednou, čímž zvýšáte svou efektivitu a ušetříte čas.

ROZŠÍŘENÉ FUNKCE

AUTOMATICKÉ GEOREFERENCOVÁNÍ

 

Automatické georeferencování v Aura ještě vylepšuje možnosti mapování se SLAMem. Díky této funkci budete moci využít systém pro nové projekty včetně dlouhých, rozlehlých objektů bez mnoha detailů, jako jsou silnice, stadiony a tunely – to byly dříve celkem oříšky pro mapování se SLAMem.

Během zpracování detekuje automatické georeferencování reflexní vlícovací terče a použije je pro georeferencování skenů a pro zpřesnění dat. Po dokončení automatického georeferencování můžete projít nalezené terče a potvrdit jejich pozici v protokolu Přesnost GCP.

Pro použití funkce automatického georeferencování jsou vyžadovány speciální vlícovací terče Emesent.

REAL-TIME KINEMATIKA

 

Real-Time Kinematika (RTK) v Aura umožňuje skenovat bez nutnosti použít vlícovací terče – tím se výrazně urychlí doba od skenování do vytvoření výsledků. Tímto jednodušším způsobem zpracování vytvoříte automaticky přesná, georeferencovaná mračna bodů v místech, kde je málo nebo naopak příliš detailů, nebo v místech, kde není možné použít vlícovací terče. Automatická korekce SLAM vytvoří kvalitnější data při opakování skenů na stejném místě a může také detekovat drobné změny.

Skenování s RTK vyžaduje základnu a přijímač a integrovaný dron Hovermap.

(Již brzy)

AUTOMATICKÉ GEOREFERENCOVÁNÍ

 

Aura zvládne perfektně obarvit data pro realističtější náhled objektu. Mračna bodů s reálnými barvami dodává další kontext, další jasnost a reálný náhled pro jakýkoliv projekt z široké škály možných aplikací. Detaily, kterých jste si dříve nevšimli, budou nyní nepřehlédnutelné.

Jednoduše připojte odolnou kameru (GoPro Hero) na Hovermap s naším rychloupínákem. Díky tomuto modulárnímu přístupu je možné rozšířit všestrannost a flexibilitu Hovermap a vytvářet obarvené skeny. Náš tým vyvinul výkonný algoritmus pro přesnou kalibraci a synchronizaci mezi kamerou a LiDARem. Tento algoritmus zajišťuje perfektní výsledky a jednoduché používání.

AURA SPECIFIKACE

Chcete si data prohlédnout? Zde můžete:

https://cloud.pix4d.com/dataset/1670043/model?shareToken=369fd9e5-836f-409f-b42b-bb05a5ed9e23

Náročnost projektu:

Sběr dat – 12 minut

Autonomní práce počítače  – 20 minut

Chcete si data prohlédnout ve svém softwaru? Neváhejte nás kontaktovat.

Váš dotaz k tomuto produktu

reCAPTCHA is required.